Dodaj ogłoszenie

Barclays będzie zwalniał.


Barclays planuję zwolnić blisko 2000 osób.W związku z tym, że coraz więcej osób korzysta z bankowości internetowej, brytyjski Barclays jest zmuszony do zwolnienia 1700 pracowników z powodu likwidacji placówek bankowych w 2014 roku.Cięcia wakatów w Barclays, który posiada 1577 placówek bankowych zatrudniających łącznie 33,600 osób, będą dotyczyć szczególnie doradców finansowych, kasjerów, specjalistów operacyjnych. Według rzecznika banku zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na ulepszenie usług internetowych banku, z których korzysta obecnie większość klientów.

 

- Zwolnienia za niekorzystne posunięcie uznaje Dominic Hook z Unite. Mężczyzna uważa, że to pracownicy odpowiadają za wysoką jakość usług w placówkach, więc tak drastyczna redukcja może mieć bardzo niekorzystny wpływ na reputację banku. Dodatkowo jest stresująca dla pozostałego personelu, który będzie czuć się w tej sytuacji niepewnie.


Jak widać od teraz zaczyna sprawdzać się myśl, która nęka wszystkich od lat, na ile rozwój Internetu będzie miał wpływ na miejsca zatrudnienia - proszę o to jak widać lekkie uzasadnienie, że taka teza wcale nie jest wyssana z palca.Źródło: bbc.co.uk
Reklama
Portal Portal Informacje Portal